Kupiłeś obraz i co dalej?

Temat sztuki nabiera ostatnio coraz większego znaczenia. Robimy się coraz wrażliwsi na piękno wokół nas. Zmieniamy częściej niż zwykle wnętrza naszych domów i mieszkań. Szukamy nowych i nietuzinkowych rozwiązań. Pragniemy mieć rzeczy wyjątkowe. To wszystko czym się otaczamy i jak żyjemy ma ogromy wpływ na nasze codzienne życie. Wreszcie bardziej niż kiedykolwiek mamy zapotrzebowanie na posiadanie sztuki. Bo właśnie ona nadaje naszej egzystencji wymiar wyższy. Pomaga zaprowadzić harmonię między człowiekiem i światem, który go otacza.

Obraz we wnętrzu po trosze zdradza charakter i wrażliwość właściciela. Stymuluje doznania estetyczne i wchodzi w reakcję z użytkownikami. Obrazem podkreślamy klimat wnętrza i nadajemy mu ostateczny wygląd. Obraz nobilituje nas i wnętrze. W końcu dostarcza przeżyć nieosiągalnych w innych dziedzinach.

Im częściej mamy kontakt z twórczością artystów tym bardziej pobudzamy naszą wyobraźnię a przez to coraz bardziej sztukę rozumiemy. Otwieramy się na jej odbiór. Bo przecież obraz, instalacja czy rzeźba to emocje i uczucia artysty oraz jego energia. Dlatego to wszystko co jest przez niego tworzone emanuje: zaskakuje, zachwyca, cieszy i często też wzrusza. Zaspokaja estetyczne potrzeby człowieka, a równocześnie rozwija nowe.

Każdy z nas ma inną wrażliwość estetyczną i emocjonalną. Zatem każdy powinien dokonać własnego wyboru. Z obrazem musi nam być po prostu dobrze. Musimy znaleźć wspólne styczne wrażliwości naszej i artysty, i odnaleźć je w konkretnym dziele. W intymnym obcowaniu z dziełem powinniśmy odnaleźć to czego nam brakuje w „zagonionym świecie”, wypełnić miejsca w naszej duszy czekające na właściwe tworzywo i właściwe uczucia. Wtedy poczujemy się kompletni.

Ze sztuką jest jak z miłością: kiedy ją odnajdujemy, po prostu wiemy, że to ta.

Kiedy nasze doznania estetyczne są już zaspokojone wtedy budzi się w nas chęć wejścia w temat głębiej. Ciekawi nas jaka jest historia powstawania dzieła, kim jest artysta, dlaczego tworzy w ten sposób, co go inspiruje i daje mu bodźce do realizacji. Mamy chęć zbliżenia się do świata sztuki coraz bardziej. I tu zaczyna się prawdziwa przygoda…

Z radością będziemy Państwa prowadzić w tej niesamowitej podróży. Zachęcamy do spotkania.

Obraz - Martwa natura, Alicja Koperska

Okazuje się, że mając obraz w ręku, nie wiesz co z nim zrobić. Trzeba rozpoznać miejsce w którym ma zaistnieć. Z jakiego materiału jest docelowa ściana? Jakiego typu mocowanie zastosować? Jakiego narzędzia użyć żeby osadzić gwóźdź czy kołek? A przede wszystkim jak umiejscowić obraz żeby nie był za wysoko, za nisko lub jak będzie wyglądał względem otaczających go mebli i przedmiotów. Te wszystkie zagadnienia trzeba ustalić aby zakupione dzieło znalazło się w najlepszym możliwym dla niego miejscu.

I w tym też pomagamy. Ponieważ jestem projektantką wnętrz, rozmieszczanie elementów wyposażenia wnętrz jest dla mnie codziennością. Na życzenie klienta zrobię przymiarkę obrazu w specjalnym programie do wizualizacji.

A co jeśli to rzeźba?

Projektuję także podstawy i postumenty dla rzeźb i małych form dekoracyjnych. Do każdego rodzaju dzieła dobieram pasujący materiał. Część z nich wkrótce dostępna od ręki w naszym sklepie internetowym.

Nasz specjalista od wiercenia dziur i przybijania zajmie się tą sprawą. Zadba też o to aby zrobić to delikatnie i nie zrobi bałaganu.

Przywiezie postument i ustawi w odpowiednim miejscu wraz z obiektem dla którego jest przewidziany.